Harry Potter i przeklęte dziecko

Harry Potter i przeklęte dziecko – recenzja
To już ósma z kolei książka z serii przygód Harrego Pottera. Premiera odbędzie się dopiero 31 lipca. Całość została stworzona na podstawie scenariusza do sztuki o tytule: „Harry Potter i Przeklęte Dziecko„. Będzie dostępna w wersjach na e-bookach i w formie papierowej. Właśnie w takiej postaci zostanie wypuszczona nowa przygoda w świecie czarodziejów. Każdy komu nie uda obejrzeć się sztuki wystawianej w londyńskim teatrze otrzyma jej papierową wersję. Fani na całym świecie nie mogą już doczekać się kiedy dostaną nowy tom w swoje ręce.
Nowa powieść z serii o Harrym Potterze zabiera nas 19 lat w przyszłość. „Przeklęte dziecko” opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce prawie aż dwie dekady od akcji „Insygniów Śmierci”. Jest więc naprawdę ciekawie. Każdy kto kocha Harrego, na pewno cieszy się z tego, że pozna jego obecne życie i świat który go otacza.
Znany wszystkim młody czarodziej Harry Potter, który kiedyś pokonał najpotężniejszego czarownika Voldemorta jest już teraz dorosłym mężczyzną. Jego życie nigdy nie było łatwe. Obecnie pracuje w Ministerstwie Magii i jest wspaniałym mężem i ojcem trójki dzieci. Mamy okazję poznać go od zupełnie innej strony.
Tym razem głównym bohaterem powieści jest syn Harrego – Albus, który musi zmierzyć się z ciężarem dziedzictwa jakie na niego spadło. Jest zagubiony i ciężko zaakceptować mu rzeczywistość i świat, który go otacza. Harry natomiast próbuje uporać się z wydarzeniami, które miały miejsce w jego młodości. Widma przeszłości nie dają mu spokoju. Ojciec i syn toczą walkę z mrokiem, który przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie z najmniej spodziewanych miejsc. Harry stara się uchronić syna przed przyszłością, która powoli przypomina jego przeszłość. Nie chce aby syn musiał przechodzić przez jego piekło. Wspólnymi siłami stawiają czoła wrogowi.
Książka ukaże się w dwóch częściach. Dla każdego fana czarodziejskich przygód to prawdziwa gradka. Harry został pokochany przez dzieci jak i dorosłych. Niecierpliwie czekamy na sztukę jak i książkę opowiadające nam zupełnie nowe i pełne emocji przygody Potterów. Podstawowy fakt jest taki, że autorka na pewno nikogo nie zawiedzie, a nagroda za całe oczekiwanie będzie naprawdę solidna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *